Download Joomla Templates by CowFat Reviews

Silmade puhkus - palming

Juba enam kui 90 aastat tagasi õpetas doktor William Bates, et selge nägemise saladus peitub silmade lõdvestatud olekus. Mida rohkem me pingutame, et näha, seda ebateravamaks meie nägemine muutub. Alusta sellega, et lõdvesta ja puhka oma silmi iga kord, kui tunned neis pinget või väsimust.

Silmade lõdvestuseks sobib palming (doktor Bates'i poolt välja pakutud asend kus kasutatakse peopesasid ingl. palm). Selleks hõõru hoogsalt oma peopesi vastamisi kuni nad muutuvad soojaks (15-20 sek). Aseta kumerad peopesad suletud silmadele. Mõlema käe sõrmed peavad kattuma ja toetuvad otsaesisele. Toeta pöidlad meelekohtadele.

Jälgi, et peopesad ei puudutaks suletud silmalauge. Jälgi ka, et käte asend ei takistaks vaba hingamist. Ära tekita mitte mingisugust tarbetut survet oma näole. Jälgi, et kael oleks sirge ja selleks, et vältida käsivarte väsimusest tingitud survet näole ja pingeid kaelas, aseta küünarnukid lauale. Vajadusel aseta küünarnukkide alla kõrgendus, et kael oleks sirges asendis.

Nähes suletud silmade ees sädelust, täpikesi, värve või valgust viitab sellele, et vabanevad mentaalsed surved ja närvipinged.

Musta nägemine suletud silmadega viitab sellele, et olete lõdvestunud. Sedamööda, kuidas silmad üha enam lõdvestuvad, muutub must ühtlasemaks ja tumedamaks. Enne silmade avamist pigista sügavalt sisse hingates silmalaud korraks tugevalt kinni (ära krimpsuta näo ega silma lihaseid!). Välja hingates tee kiireid pilgutusi. Nüüd silmi avades märkad, et sinu nägemine lööb hetkeks selgeks ja kontrastseks. Kui sul ei ole veel nii tõsiseid probleeme nägemisega, et peaksid prille kandma, siis püsib kontrastne ja selge nägemine pikemalt.

Kui tunned, et hakkab tekkima vajadus prillide järele või kui sul on juba prillid ja sa ei kuulu nende väheste hulka, kes ususvad, et prillid neid kaunistavad ning meelsamini vabaneksid neist, siis loe edasi....