Download Joomla Templates by CowFat Reviews

Harjutus "Ühendumine"

 

 

 

 

Kui sa oled stressis, tunned raskemeelsust, sind närib mingi painav mõte, või tahad lihtsalt hetkeks lõdvestuda, siis kasuta pildil olevat lihtsat asendit. See kompleksne ristatud asend omab väga efektiivset toimet. Läbi paljude keha telge ületavate lihasseoste stimuleeritakse selles asendis aju vasaku ja parema poolkera koostöö.

 
Selle harjutuse tegemiseks aseta kõigepealt üks jalg üle teise.
 
 
 
 
 
  
Siruta käed ette ja sõlmi nad seongusse nagu näidatud allolevatel piltidel.
 
      
 
Lisaks käte ja jalgade asendile aseta oma keeleots vastu suulage, just selle kõrgemas osas. See tegevus stimuleerib keele kõõluseid, mis on ühenduses vestibulaarsüsteemiga, mille kaudu aktiveerub tähelepanu ja tasakaal.
 
See tasakaalustatud kompleks stimuleerib võrdselt mõlemat ajupoolkera, kogu motoorilist koordinatsiooni ja vestibulaarsüsteemi – peatuvad funktsioonid, mis sunnivad võitlema enese kaitseks ja aktiveeruvad tähelepanu, mälu ja õppimisvõime. Kiirelt maanduvad pinged, kuna see asend kutsub esile adrenaliini tootmise vähenemise.
 
Piisab kahest minutist selles asendis olemisest ja sa oled võimeline rahulikult analüüsima nii enda kui teiste käitumist. Lisaks kaovad stressisituatsiooniga tekkinud lihaspinged ja harjutuse lõppedes tunned suurenenud energiataset.