Download Joomla Templates by CowFat Reviews

Mida teha vahepeal

Meil on elus hulgaliselt lühikesi hetki, kus ei ole midagi teha. Nõupidamine algab kohe..., arvuti restardib kohe..., kohv saab kohe valmis..., naine saab kohe riidesse... Selle asemel, et tammuda jalalt jalale ja kõlistada käes autovõtmeid, et naine ometi kiirustaks ja sina tööle hiljaks ei jääks võid seda lühikest jõudehetke kasutada tegelemaks lihtsa harjutusega.  Nimetame seda harjutuseks "Vahepeal".

Iga kord, kui avastad ennast tegelemas mitte millegagi - peatu. Pööra tähelepanu südamele. Kujuta ette, et sa kiirgad oma südamest välja armastust, lugupidamist, austust või kaastunnet oma konkreetse lähedase, töökaaslase või kogu maailma vastu. Hoia seda tunnet kogu selle lühikese hetke, mis sul kasutada on.

Harjutuse ajal aktiveerub sinu hormonaalsüsteem, mis hakkab tootma elujõudu andvaid hormoone. Lisaks tasakaalustub närvisüsteem ja autos sõidu ajal puhisemise ja vihane olemise asemel saad naisega arutada eelseisvat õhtusööki.

Meiega toimub päeva jooksul ridamisi sündmusi, mis ei ole alati kõik tajutavad positiivsetena. Harjutus "vahepeal" muudab sinu suhtumist välistele sündmustele. Sa ei taju enamusi nendest ohuna vaid hakkad välismaailma tunnetama just sellisena nagu ta on. Võttes igat vaba hetke kui võimalust kiirata endast armastust, lugupidamist või austust muutub sinu suhtumine ümbritsevasse.

Harjutuse "Vahepeal" kasutamise võimalusi on piiramatult. Võid teha seda harjutust just nii tihti kui märkad vaba hetke. See hetk võib tekkida ka mingi teise tegevuse sees. Näiteks avastad end istumast igaval koosolekul. Igavlemise asemel kiirga kõigile osalejatele armastust, lugupidamist ja austust.   

Mida enam sa seda harjutad, seda loomulikumaks see muutub. Kuigi ka teised võivad seda muutust sinus märgata teed ikkagi kõige suurema kasu selega sa endale. Sinu vastupanuvõime stressile suureneb ja sa suudad leida enam korda sind ümbritsevas kaoses.